logo naglowek


Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
Instytucja Zarządzająca PROW 20140 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.koronakrakowa.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.

Akcja „Kulinaria dla seniorów”

W świetlicy wiejskiej w Pietrzejowicach zakończył się pierwszy etap akcji pod nazwą „Kulinaria dla seniorów. Akcję wspólnie przygotowały Barbara Kawa – Wiceprezes Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa oraz Renata Wiss z Koła Gospodyń Wiejskich w Pietrzejowicach, dzięki wsparciu finansowemu  Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych w ramach projektu „Podziel się pasją” uczestniczki mogły poznać tajniki zdrowego żywienia w wieku „po pięćdziesiątce”.

Wykłady prowadziła wspaniała pani Katarzyna Woźniak, osobisty doradca do spraw prawidłowego odżywiania, która  cierpliwie uczyła nas, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, by mniej chorować i przy okazji  pozbyć się zbędnych....

Cykl spotkań obejmował wykłady : Woda – eliksir życia, Węglowodany i cukier, Błonnik, białko- wpływ na nasze zdrowie, Jak kontrolować podjadanie.

Podczas spotkań były też warsztaty przygotowane wspólnie przez panią Kasię  Woźniak oraz Renatę Wiss.
Były owocowe sałatki, zdrowe śniadania, gdzie górowała owsianka z bakaliami, zielone soki ze świeżych sałat , jarmużu, pietruszki  i szpinaku, zdrowotne pasty i pieczywo, szczególnie ze słonecznika , soczewicy i fasoli mung, zdrowe przekąski – seler naciowy, kalarepka, brukselka, ziemniak i sałata. Uczestniczki dzielnie pracowały nad stworzeniem zdrowego posiłku, a potem z przyjemnością degustowały zrobione wspólnymi siłami  różne przysmaki zdrowej kuchni. Na zakończenie pierwszego cyklu dowiedziałyśmy się , na co zwracać uwagę podczas zakupów  oraz jak kontrolować swoją wagę.
W nagrodę za „dobre sprawowanie” uczestniczki w najbliższym czasie jadą na wycieczkę do Niedzicy oraz wezmą udział w dwóch spektaklach teatralnych w wybranych przez siebie teatrach.
 Kontynuacją tego przedsięwzięcia będą spotkania wolontariacie prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzejowicach. Na spotkaniach tych uczestniczki akcji „Kulinaraia dla seniorów” będą wspólnie przygotowywały zdrowe zupy i kremy warzywne, zdrowe drugie dania, dynia potęgą jest i basta, z cukinią pod rękę -  to tematy następnych spotkań , a pierwsze spotkanie już niebawem. Będziemy wykorzystywać   warzywa i owoce z własnych ogródków.
Dziękujemy  Pani Ani Styszko z Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych za umożliwienie realizacji  naszej akcji  w ramach projektu „Podziel się pasją”. Dziękujemy Pani Kasi Woźniak za naukę, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, Dziękujemy wszystkim uczestniczkom spotkań  „Kulinariów dla seniorków”.

Sonda dotycząca doradztwa

Język strony

enfrdeitptrues

Kanał YouTube

Archiwalna strona WWW

Kalendarz

styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

baner
baner
logo

Aplikacja Mobilna Korony

korona
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android

Sklep App Store (IOS)
QR___app_store.jpg

Sklep Google Play (Android)
QR__google_play.jpg